"ŽIVJETI ZDRAVO"

OBAVIJEST O KORIŠTENJU ŠKOLSKIH JELOVNIKA HRVATSKOG ZAVODA ZA JAVNO ZDRAVSTVO PO PROJEKTU "ŽIVJETI ZDRAVO"

Poštovani roditelji, djelatnici, dragi naši učenici,
obavještavamo vas da je suspendiran Sustav za upravljanjem kategorijama prehrane Healthy Meal Standard, norma HMS.SUKP.2020.

S Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo dogovoreni su Jelovnici projekta
"  Živjeti zdravo".

Jelovnici su izrađeni u skladu s Nacionalnim smjernicama za učenike u osnovnoj školi koje su izrađene u svrhu primjene Normativa za prehranu učenika u osnovnim školama. Kako se uvidjelo da škole imaju problem s unaprjeđenjem školske prehrane i usklađivanjem s zakonskom obvezom, kroz projekt „Živjeti zdravo“ tim HZJZ izrađuje  i  šalje prijedloge tjednih  jelovnika na mjesečnoj osnovi, svim školama u Republici Hrvatskoj.

Drago im je da smo se javili i rado će nam pomoći kod unaprjeđenja školske prehrane. Jelovnici su i izrađeni s namjerom da olakšaju planiranje prehrane u školi i slobodno ih možemo koristite (nikakva naknada niti posebna edukacija kuhara nije potrebna), a za sva dodatna pitanja i podršku možemo se  obratiti timu unutar projekta "Živjeti zdravo".

Nadaju  se da ćemo uspješno surađivati i iduću školsku godinu, a u svrhu poboljšanja prehrane i zdravlja učenika.

Mirela Maričević, ravnateljica

OBAVIJEST

Obavještavamo roditelje i učenike da zbog nedostatka osoblja u kuhinji  (po provedenom natječaju nije se javila niti jedna kuharica; na HZZ-o nema niti jedne nezaposlene kuharice), školska kuhinja za učenike pripremat će dva puta tjedno kuhane obroke (utorak - Preloščica, Gušće, Svinjičko i Kratečko; četvrtak - Budaševo i Topolovac), a tri puta mliječne obroke sukladno navedenom jelovniku.

Mirela Maričević