PREDSTAVLJENA KNJIGA TOPOLOVAČKI VREMEPLOV

Autor: Maja Bezuk, 18. 4. 2024.

U organizaciji školske knjižnice, u četvrtak, 11. travnja 2024. u Područnoj školi Topolovac predstavljena je knjiga Topolovački vremeplov, autora Damira Bevande.

U uvodnom dijelu knjižničarka Mirjana Čubaković napomenula je važnost Topolovačkog vremeplova te zahvalila Udruzi koja je tri primjerka poklonila knjižnicama OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće. Knjige se nalaze u zavičajnim zbirkama i na raspolaganju su svim učenicima i zaposlenicima škole.

Uz autora, na predstavljanju knjige bila je i predsjednica Udruge Za Topolovac, Irena Balen-Gorišek, koja je govorila o tome kako je nastala ideja za tisak knjige, i što je sve prethodilo kako bismo danas imali vrijedan dokument topolovačke povijesti. Učenici su, kroz vođeni razgovor, produbili svoje znanje o nastanku knjige.

Autor Damir Bevanda prisjetio se samih početaka prikupljanja materijala. Napomenuo je kako mu je najteži posao bio odabrati ono najvažnije, a da ništa važno ne izostane.

U drugom dijelu susreta, Irena Balen-Giršek pročitala je neke zanimljivosti iz knjige. Učenici su pozorno slušali, a u nekim su se dijelovima i sami pronašli.

U razgovoru o nastanku knjige, njezinom sadržaju i važnosti, pored spomenutih sudjelovala je i ravnateljica OŠ Budaševo-Toplovac-Gušće Mirela Maričević, koja je pohvalila sam projekt objavljivanja ove izuzetno važne knjige s kojom će se učenici i zaposlenici s veseljem služiti u našim knjižnicama.

Pred kraj susreta učenici su prelistavajući Topovački vremeplov, koji na preko 300 stranica i 1000 fotografija donosi priče iz života topolovačkih obitelji,  međusobno komentirali pronalazeći poznate činjenice.

Susret je završio opuštenim razgovorom i zahvalom našim gostima.

Fotografije možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Izvor: Mirjana Čubaković, knjižničarka