Topolovački vremeplov

Autor: Maja Bezuk, 2. 1. 2024.

Zavičajne zbirke u knjižnicama Budaševu, Topolovcu  i Gušću bogatije su za jednu vrlu značajnu i vrijednu knjigu. Radi se o monografiji Topolovački vremeplov autora Damira Bevande. Knjigu je objavila Udruga ZaTo iz Topolovca, a u ime udruge knjižnici OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće, poklonila predsjednica Irena Balen-Gorišek.

Monografija na preko 300 stranica i tisuću fotografija donosi priče o topolovačkoj povijesti kao i zanimljive priče iz života njezinih žitelja. Ova je knjiga izniman doprinos zavičajnosti i podstrek učenicima u daljnjem pročavanju povijesti svoga kraja.

Zahvaljujemo udruzi ZaTo, predsjednici Ireni Balen-Gorišek i autoru Damiru Bevandi na ovom, iznimnom daru i vrijednosti u razvoju naše školske knjižnice.

Izvor: Mirjana Čubaković, knjižničarka