Knjigodar

Autor: Maja Bezuk, 2. 1. 2024.

U akciji Knjigodar, koju već dugi niz godina provodi Hrvatska udruga školskih knjižničara sa svojim partnerima, OŠ Budaševo Topolovac-Gušće dobila je 175 novih naslova u 447 primjeraka.

Preuzimanje knjiga bilo je organizirano za vrijeme održavanja najvećeg sajma knjiga u Hrvatskoj, na svečanosti Interlibera, 15. studenoga 2023. Povjerenstvo za odabir dobitnika u sastavu: Dina Grozdanović Poštolka, predstavnica Međunarodnog sajma knjiga Interliber, Zagrebački Velesajam; Slavko Kozina, predstavnik Zajednice nakladnika i knjižara, Hrvatska gospodarska komora i Anica Tkalčević, predstavnica Hrvatske udruge školskih knjižničara, donijelo je odluku za dodjelu nagrade Knjigodar. Predsjednica Anica Tkalčević pročitala je obrazloženje Povjerenstva, a knjige su ravnateljici Mireli Maričević i knjižničarki Mirjani Čubaković uručile predsjednica i potpredsjednica Hrvatske udruge školskih knjižničara Goranka Braim Vlahović i Vanja Jurilj. Svečanosti preuzimanja knjiga sudjelovali su mnogi uvaženi gosti.

Zahvaljujemo Hrvatskoj udruzi školskih knjižničara, Međunarodnom sajmu knjiga interliber, Zagrebačkom velesajmu, Zajednici nakladnika i knjižara, Hrvatskoj gospodarskoj komori i nakladnicima koji su se odazvali akciji Knjigodara i donirali svoje naslove za knjižnicu OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće:

NAŠA DJECA, KATARINA ZRINSKI, MOZAIK KNJIGA, ŠKOLSKA KNJIGA, IRIS ILLYRICA, KAŠMIR PROMET & DJEČJA KNJIGA, FIBRA, PLANETOPIJA, PROFIL, ZAGREBAČKA STVARNOST, ŠARENI DUĆAN, NAKLADA LJEVAK, MEANDARMEDIA, VERBUM, PETRINE KNJIGE, PLAVA KRAVA, INSTITUT ZA HRVATSKI JEZIK, NAKLADA DOMINOVIĆ, LEKSIKOGRAFSKI ZAVOD MIROSLAV KRLEŽA, LULU premium knjiga, LEKTIRA d.o.o., SEZAM i OŠ Juraj Habdelić Velika Gorica.

Izvor: Mirjana Čubaković, knjižničarka