Advent u Zagrebu - PŠ Gušće

Autor: Maja Bezuk, 22. 12. 2023.

Advent u Zagrebu smatra se jednim od najljepših božićnih sajmova u Europi, a u to smo se išli uvjeriti u ponedjeljak 11. prosinca 2023. Cijela PŠ Gušće sa učiteljicama Jasnom Kovačić, Anitom Vučinovec, Davorkom Barlović i učiteljem Markom Mihalićem je u jutarnjim satima krenula put Zagreba.

Posebno smo se veselili vožnji vlakom, ali i kino predstavi koju smo pogledali odmah po dolasku u Zagreb. Učenicima se posebno svidio film Wonka koji priča priču o mladiću koji silno voli čokoladu i sve njezine proizvode te ih s puno ljubavi izrađuje za svoje prijatelje. Nakon filma smo prošetali do centra grada gdje smo posjetili Muzej vlakića i ostali oduševljeni njihovim postavom, nakon obilaska muzeja i kratkog predavanja, posjetili smo njihovu radionicu u kojoj su se učenici sami okušali u vožnji vlakića, što ih je jako razveselilo i nasmijalo. Potom smo prošetali do McDonaldsa gdje smo ručali i odmorili. Terensku nastavu smo nastavili obilaskom Trga bana Josipa Jelačića, razgledali ukrase, fotografirali se, prošetali i počastili se fritulama. Lagano smo krenuli prema Glavnom kolodvoru te usput razgledali Zrinjevac i Tomislavac koji nas je posebno oduševio klizalištem i bogatim programom. Udobnim vlakom smo se vratili svojim kućama puni dojmova, pomalo umorni, ali sretni i zadovoljni što smo jedan dan proveli u tako lijepom okruženju.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Davorka Barlović, učiteljica hrvatskog jezika; Fotografije: Jasna Kovačić, učiteljica, Marko Mihalić, vjeroučitelj