Terenska nastava šestih razreda u Ogulin

Autor: Maja Bezuk, 2. 11. 2023.

Učenici šestih razreda OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće posjetili su 27. listopada grad Ogulin u pratnji učiteljica Ljiljane Kocmanić Ivšić i Martine Alapić Breyer.

Obilazak je započeo u centru grada gdje smo vidjeli glavne znamenitosti, ali i čuli poneku legendu. Kako se u Ogulinu rodila jedna od naših najpoznatijih spisateljica, proveli smo vrijeme i u Ivaninoj kući bajke, gdje nas je dočekao poznati lik Malik Tintilinić i upoznao nas sa životom i stvaralaštvom Ivane Brlić Mažuranić, a imali smo prilike i sudjelovati u zanimljivoj radionici. Posjet Ogulinu završili smo obilaskom Zavičajnog muzeja.
Iako nam je užitak kvarila kiša, svejedno nas nije omela da doživimo šarm i ljepotu ovog bajkovitog grada.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Martina Alapić Breyer, učiteljica njemačkog jezika