Terenska nastava 12.6.2023. – Građanski odgoj i obrazovanje – Sisak

Autor: Maja Bezuk, 12. 6. 2023.

Učenici 7. i  8. razreda Budaševo i Topolovac, koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Građanski odgoj i obrazovanje 12.6.2023 posjetili su Sisak. U pratnji učenika su bile učiteljica Martina Alapić Breyer i Iva Čop. Posjet Siska smo dogovorili s višim muzejskim pedagogom i ravnateljem Gradskog muzeja Sisak, Marijanom Bogatićem.

Šetnjom našim gradom smo shvatili kolike činjenice o njemu nismo znali. Na vrlo zanimljiv i edukativan način nas je gospodin Marijan upoznao s povijesnim činjenicama i legendama. Bitka kod Sisak, četiri ulice grada, industrija, Osmanlije, iskopine, Antun Gustav Matoš, Slavo Striegel, samo su dio onoga što smo danas naučili. Nakon šetnje smo se vratili u naše škole.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Iva Čop, učiteljica matematike