Terenska nastava šestih razreda

Autor: Maja Bezuk, 31. 5. 2023.

Učenici šestih razreda sa svojim nastavnicima Irenom Peček, Predragom Kučinićem, Tanjom Peronja Begić i pomoćnicom u nastavi Sanjom Kukurić su sudjelovali na terenskoj nastavi u NP Plitvička jezera, dana 17. svibnja 2023. godine.

Putujući prema "Plitvicama", kratko smo se zaustavili u Rastokama kod info kućica gdje smo uživali u prekrasnom pogledu na "Male Plitvice". Slijedio je nastavak vožnje do Rakovice i posjet Speleonu, Centru podzemne baštine, namijenjen za izložbu stalnog postava koji prezentira prirodnu i kulturnu baštinu područja kroz 4 teme: speleologija, geologija, arheologija i paleontologija. Zatim smo imali razgledavanje jezera, što je uključivalo šetnju i vožnju panoramskim vlakom. Zbog visokog vodostaja, dio NP je bio zatvoren za posjetitelje te elektrobrodovi nisu prometovali prema rasporedu. Ručak je bio u restoranu Feniks, a nakon ručka, prepuni dojmova, nastavili smo vožnju prema svojim domovima.

Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Izvor: Irena Peček, učiteljica engleskog jezika; Fotografije: učenici 6.r PŠ Topolovac