Terenska nastava u Sabor

Autor: Maja Bezuk, 15. 5. 2023.

Učenici OŠ Budaševo i PŠ Topolovac koji pohađaju izvananstavnu aktivnost Građanski odgoj i obrazovanje posjetili su 9. svibnja u pratnji učiteljica Ive Čop i Martine Alapić Breyer Sabor Republike Hrvatske.

U Saboru je učenike dočekalo stručno vodstvo te su čuli više o povijesti Sabora, njegovoj ulozi u borbi hrvatskog naroda u stvaranju samostalne države i očuvanju hrvatskog jezika. Također su se upoznali s njegovim ustrojem i načinom rada te prošli i dio protokolarnih prostora i s galerije pogledali Sabornicu.

Kako je ujedno bio i Dan Europe, nakon Sabora smo se prošetali i do Europskog trga, gdje je ovom prilikom bilo izloženo mnoštvo štandova na kojem su se predstavljale države članice Europske unije. Učenici su imali priliku razgledati štandove, ali i sudjelovati u kvizovima i tako provjeriti svoje znanje o Europi.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Martina Alapić Breyer, učiteljica njemačkog jezika; Iva Čop, učiteljica matematike