Književni susret s Mladenom Kopjarom

Autor: Administrator , 16. 12. 2022.

Učenici šestih razreda Matične škole Budaševo i Područne škole Topolovac s ravnateljicom Mirelom Maričević, učiteljicom Antonijom Boltužić Kmetović i knjižničarkom Mirjanom Čubaković u utorak 12. prosinca 2022. s radošću su zaželjeli dobrodošlicu piscu Mladenu Kopjaru.

Na početku susreta, knjižničarka se osvrnula na autorova djela koja posjeduje školska knjižnica, a pisac je učenike uveo u svijet mašte pročitavši bajku Izvor. Učenici su bajku iz djela Zvjezdanin prah s pažnjom slušali i uživali. Drugu knjigu koju je predstavio su Žganci od vanilije, koju šestaši ovaj mjesec čitaju za lektiru. Slijedio je zanimljiv razgovor o likovima, radnji i pisanju budućih romana.

U drugom dijelu susreta učenici PŠ Topolovac su za Mladena Kopjara pripremili pitanja, koja su pročitali s božićnih zvjezdica. Svaki je učenik nakon postavljenog pitanja zvjezdicu odnio učiteljici koja ih je stavljala na svjetleći božićni ukras.

Susret je prošao u trenu. Pisac je bio oduševljen postavljenim pitanjima, na koja je često trebao zastati i promisliti prije odgovora.

Učenicima je preporučio čitanje djela Ivana Kušana, Ferenca Molnara, Ericha Kästnera, Zlatka Krilića te serijal Sue Townsend kao i zbirku Najljepše svjetske bajke.

Na kraju susreta, koji je organizirala školska knjižnica, uslijedilo je zajedničko fotografiranje, a pisac je za uspomenu ponio jednu zvjezdicu za svoj bor.

Zadovoljstvo naših učenika pogledajte u galeriji fotografija, a njihove dojmove pročitajte iz zabilježenih misli.

„Druženje s Mladenom Kopjarom bilo je lijepo i zanimljivo. Puno sam naučila o njemu kao piscu  samoj književnosti. Voljela bih da bude još susreta s piscima.“

Marta Somić

„Svidio mi se susret s piscem. Puno sam saznala o njemu i njegovim knjigama. Voljela bih još susreta s raznim piscima.“

Barbara Lipak

Izvor: Mirjana Čubaković, knjižničarka; Antonija Boltužić Kmetović, učiteljica hrvatskog jezika