Terenska nastava - Islamski kulturni centar Sisak

Autor: Administrator , 13. 12. 2022.

8. prosinca 2022. godine učenici 5. Razreda MŠ Budaševo i PŠ Topolovac posjetili su Islamski kulturni centar. U pratnji učenika bile su učiteljice Nataša Knežević i Paula Vukčević.

Domaćin nam je bila muallima (vjeroučiteljica) Amila Škorić, koja nas je primila u džamiji predstavivši nam obilježja džamije kao molitvenog prostora, a potom nam  je prezentirala temelje islamskog vjerovanja kao i temeljne islamske dužnosti.

Učenici su bili oduševljeni svime što su vidjeli i čuli, te su i sami postavljali mnoga pitanja m. Škorić, ali i imamu MIZ Sisak Alem-ef Crnkiću.

Nakon obilaska i i boravka u molitvenom prostoru, te održanog sata u islamu, učenici su uz pratnju m. Škorić obišli sve prostorije IKC-a Sisak, a potom smo bili počašćeni i posluženi turskim čajem u budućem restoranu IKC-a Sisak.

Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Izvor: Paula Vukčević, vjeroučiteljica