"Lutka za bolji svijet"

Autor: Administrator , 12. 10. 2022.

„Lutka za bolji svijet“ naziv je projekta koji je okupio nekoliko sisačkih osnovnih škola i vrtića, a u kojem su se učiteljice i odgojiteljice pripremale za izvođenje lutkarskih predstava te provedbu lutkarskih radionica unutar svojih škola i vrtića. Nakon 100 sati predavanja i radionica došlo je vrijeme da svoj rad prikažu i onima za koje su se pripremale - učenicima. U utorak, 4.listopada 2022. učenici nižih razreda MŠ Budaševo imali su priliku pogledati dvije lutkarske predstave koje su za njih pripremile učiteljice i odgojiteljice sisačkih osnovnih škola i vrtića.

Predstave su se odigrale u našoj školskoj sportskoj dvorani, a povod je bio Međunarodni dan djeteta i Dječji tjedan. S predstavama „Naš mali princ“ i „Kraljev postolar“ učiteljice i odgojiteljice su razveselile naše najmlađe učenike koji su se nakon pogledanih predstava imali priliku družiti s lutkama te se i sami okušati u njihovom animiranju. Učenike je taj dio posebno razveselio jer su vidjeli da lutka nije samo igračka već da se s njom mogu stvarati i prikazati razne priče. Prikazale su se stolne i ručne lutke, a i tema je vrlo bliska učenicima jer je glavni lik dječak Almo koji svojom znatiželjom i zanimanjem za sve oko sebe pomalo nervira svoje roditelje, ali na kraju ipak donosi lijepu pouku, da uvijek trebamo naći vremena jedni za druge.

Kako je to sve izgledalo pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Davorka Barlović, učiteljica hrvatskog jezika