Volonterska akcija "Održiv razvoj u održivom školskom okolišu"

Autor: Administrator , 4. 10. 2022.

Volonterska akcija „Održiv razvoj u održivom školskom okolišu“ u OŠ Budaševo - Topolovac - Gušće, provedena je 30. 9. 2022. Akciju ju je organizirao Volonterski klub “Sreća”, a bila je usmjerena na upoznavanje učenika s ciljevima održivog razvoja te implementiranje kroz djelovanje samih volontera u školi.

U akciji su učenici upoznati s ciljevima i povezanosti na školskoj razini te su uredili školski info kutak u kutiću učenja, te dio vanjskog prostora škole (klupe).

Akcija je trajala tri sata, a u njoj je sudjelovao 21 volonter (17 učenika 5. i 6. razreda MŠ Budaševo, učiteljica i voditeljica kluba Tanja Peronja Begić, Martina Alapić Breyer, Iva Čop i pedagoginja Jadranka Knežević).

Akcija je provedena u prostoru škole (izložba u kutiću učenja) i školskog dvorišta. Uspješno je uređen info kutak škole te započeto uređivanje klupica ispred škole. Zbog vremenskih prilika vanjski dio akcije bio je prekinut. Plan je nastaviti i obojati klupe u školskom parku.

Učenici-volonteri bili su aktivni i pozitivno raspoloženi tijekom sudjelovanja. Sviđa im se ovaj vid akcija te su izrazili želju da i u buduće aktivno sudjeluju u djelovanju volonterskog kluba, a fotogalerija je pravi dokaz.

Volonterska akcije provedena kao dio projekata „Volonterska mreža“ i „Volonterski centar“ u kojima je škola partner Agenciji lokalne demokracije Sisak. Projekte sufinanciraju Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike i Grad Sisak.

Fotografije se nalaze u fotogaleriji.

Izvor: Jadranka Knežević, pedagoginja