Školski fotolov

Autor: Administrator , 29. 6. 2022.

Učenici i učitelji naše škole sudjelovali su u projektu pod nazivom „Školski fotolov“. Projekt je trajao 6 mjeseci, od prosinca do lipnja, a osmislio ga je Darko Rakić, učitelj informatike iz OŠ Popovača.

U našoj školi sudjelovalo je 15 učenika: Korina Klarić, Gabrijela Žugaj, Marta Blažević, Lana Kolak, Nika Paušek, Tamara Vujić, Lucija Lipak, Paula Đudarić, Pavao Mužek, Domagoj Pernar, Petra Perković, Sara Beriša, Patricija Krznarević, Lana Naglić i Josipa Martinović te njihove mentorice: Martina Alapić Breyer, Antonija Boltužić Kmetović, Karolina Grabić i Maja Bezuk.

Učenici su kroz 6 mjeseci naučili o fotografiji i fotografiranju kroz online edukacije, mjesečne fotolove, fotolov znanja i završni fotolov. Mjesečni fotolovi organizirani su kroz mjesečno fotografiranje na zadanu temu. Teme su bile: „Moja škola“, „Božić u školi“, „Izvannastavne aktivnosti“, „Buđenje proljeća u školi“, „Sportske aktivnosti“, „Školska knjižnica“.

Naši učenici osvojili su odlična mjesta i puno bodova na mjesečnim fotolovima.

Josipa Martinović osvojila je 5. mjesto s fotografijom „Pogled“ na mjesečnom fotolovu „Moja škola“.

Pavao Mužek osvojio je 3. mjesto s fotografijom „U odrazu“ na mjesečnom fotolovu „Božić u školi“.

Marta Blažević osvojila je 1. mjesto s fotografijom „Radost“ te Nika Paušek 3. mjesto s fotografijom „Vještina“ na mjesečnom fotolovu „Izvannastavne aktivnosti“.

Josipa Martinović osvojila je 3. mjesto s fotografijom „Igra“ na mjesečnom fotolovu „Buđenje proljeća u školi“.

Lana Naglić osvojila je 1. mjesto s fotografijom „U letu“ na mjesečnom fotolovu „Sportske aktivnosti“.

Učenice Lana Kolak i Gabrijela Žugaj sudjelovale su u fotolovu znanja i osvojile su 1. mjesto.

U završnom fotolovu Marta Blažević osvojila je 3. mjesto.

Na kraju projekta zbrojili su se svi bodovi iz navedenih aktivnosti te je na temelju toga naša škola škola osvojila 1. mjesto! Kao nagradu, škola je dobila fotoaparat i stativ.

Svečana dodjela priznanja i nagrada bila je u OŠ Popovača, a nagrade i priznanja preuzele su učenica Lana Kolak i ravnateljica Mirela Maričević.

Čestitamo našim učenicima i njihovim mentoricama!

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Maja Bezuk, učiteljica informatike