Završnica Nacionalnog projekta za poticanje čitanja Čitajmo zajedno-čitajmo naglas: zaboravljene knjige

Autor: Administrator , 16. 5. 2022.

Završnica 11 ciklusa nacionalnog projekta za poticanje čitanja Čitajmo zajedno-čitajmo naglas: zaboravljene knjige održana je u petak, 6. svibnja 2022. u Zagrebu. U ovogodišnjem ciklusu sudjelovale su 24 škole, a na samoj završnici učenici su na kreativan način prikazali pročitana djela.

Naša škola sudjeluje od samih začetaka, a ove se godine projekt provodio s učenicima 2. razreda Budaševo, koji pohađaju dodatnu nastavu hrvatskog jezika, učenicima izvannastavnih  aktivnosti Knjižničari i Kreativne skupine Budaševo te 8. razreda škole Gušće. Čitala su se djela Grigora Viteza, Ante Gardaša i Josipa Kozarca.

Na završnici, u prostorijama kina Tuškanac našu su školu predstavljali drugašići iz Budaševa: Petra Anušić, Andrej Massari, Lena Pavušek, Fani Puklavec, Magdalena Šokčević, Lada Šoštarić i Nikola Vidović te trećašica Ana Marija Čondić koja je dostojno zamijenila ozlijeđenu Filipu Medved.

Tako je publici u Zagrebu prikazan igrokaz Ogledalce, nastao prema priči Grigora Viteza, čiju su knjigu čitali učenici u ovogodišnjem projektu.

Pod mentorstvom učiteljice Ljiljane Slunjski, mali glumci su se više nego uspješno predstavili publici u kinu Tuškanac. Izvedba igrokaza izazvala je odlične reakcije i gromoglasan pljesak publike, a prve su pohvale stigle u školu prije nego mali glumci kući iz Zagreba.

Valja istaknuti odličnu suradnju djece i mentora u projektu sa školskom knjižničarkom Mirjanom Čubaković koja ih svake godine ponovno potiče na sudjelovanje u ovom zanimljivom i kreativnom projektu.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Ljiljana Slunjski, učiteljica