Volonterska akcija ''Dan dobrih djela'' – druženje učenika i njihovih djedova i baka

Autor: Administrator , 15. 4. 2022.

Ove se godine, po prvi puta u Republici Hrvatskoj, obilježava Svjetski dan činjenja dobrih djela u koji se uključila i naša škola. Volonteri Volonterskog kluba "Sreća" organizirali su volontersku akciju "Dan dobrih djela" – druženje učenika i njihovih djedova i baka, koja se održala 8. travnja 2022. Volonterska akcija je provedena kao dio projekata „Volonterska mreža“ i „Volonterski centar“ u kojima je škola partner Agenciji lokalne demokracije Sisak. Projekte sufinanciraju Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike i Grad Sisak.

U školskoj dvorani i na igralištu odvijale su se radionice u kojima su sudjelovali učenici nižih razreda MŠ Budaševo zajedno sa svojim djedovima i bakama. Mogli su izabrati između informatičke radionice, likovne radionice na kojoj su ukrašavali pisanice, vježbaonice na kojoj su učenici odigrali i nogometnu utakmicu sa svojim djedovima, pripovjedaonice u kojoj su djedovi i bake upoznali učenike s pričama koje su slušali kada su i oni sami bili djeca, te radionice društvenih igara u kojoj su jedni druge učili igrati nekadašnje, ali i neke novije društvene igre. Cilj ove akcije je razmjena iskustava i znanja među generacijama, poticanje djedova, baka i njihovih unuka na druženje, uključivanje umirovljenika u aktivnosti naše škole i poticanje na aktivnije djelovanje u svojoj zajednici, te upoznavanje s radom i djelatnicima naše škole. Dojmovi su bili predivni i svi su iskazali želju za ponovnim druženjem. Učenici  Radijske i Medijske skupine napravili su radioemisiju i film koji će se moći poslušati i pogledati na web stranici naše škole.

Ovim se putem još jednom zahvaljujemo učenicima, učiteljima  razredne i predmetne nastave, stručnim suradnicima, tehničkom osoblju i ravnateljici naše škole koji su nam pomogli realizirati ovu akciju.

Volonterska akcije provedena kao dio projekata „Volonterska mreža“ i „Volonterski centar“ u kojima je škola partner Agenciji lokalne demokracije Sisak. Projekte sufinanciraju Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike i Grad Sisak.

Kako je to sve izgledalo pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Magdalena Cvek Brnad, učiteljica povijesti