Priča o prijateljstvu

Autor: Administrator , 17. 6. 2021.

Da nevolja često puta iznjedri ono najbolje iz čovjeka, potvrđuje i ova naša priča. Potres koji nam se dogodio te sve oko njega donijelo je u naše živote neke nove ljude, veliki i male, ali s plemenitim srcima.
Pomogli su nam prvašići iz Osijeka. Javili su se, pitali kako smo i poslali su nam prekrasne i korisne darove zajedno sa svojim roditeljima i učiteljicom Željkom Mihaljek te lijepa pisma i poruke ohrabrenja.
Zahvalni smo im zauvijek na tome.

U veljači se javila Melita Vlahoviček, profesorica logopedije i učiteljica razredne nastave iz Poliklinike SUVAG u Zagrebu, koja radi u prvom razredu.
Na mail učiteljice Ljiljane iz prvog razreda Budaševo stigao je jedan lijep poziv na druženje, pitanja o onome što nam treba, kako se nosimo s potresom i svime što nam se izdogađalo i čime nam se može pomoći.
Bio je to tek prvi korak. Krenule su učiteljice, dopisujući se i razgovarajući, a potom su se naši prvašići upoznali putem video poziva. Uskoro su na adresu škole stigli lijepi darovi te poruke podrške i predstavljanja djece.
Prijateljstvo na daljinu bilo je nešto novo i zanimljivo, no željeli smo se i osobno upoznati. Ideju su podržali roditelji kao i čelne osobe naših škola. Kad svi stremimo ka istome cilju, vrata se samo otvaraju.
U nedjelju, 13. lipnja konačno smo se sreli i upoznali. U pratnji roditelja i učiteljice, prvašići iz Budaševa došli su u Zagreb. Na ulazu u Zoološki vrt dočekali su nas prijatelji iz SUVAGA u pratnji učiteljice Melite i svojih roditelja. Uz puno uzbuđenja i zabave, zajedno smo razgledali Zoološki vrt, družili se na sladoledu, bolje upoznavali razgovarajući uživo i bilo nam je doista super.
Nadamo se svi nastavku ovog našeg prijateljstva pa smo prijatelje iz SUVAGA već pozvali da posjete naš kraj, što će se, vjerujemo i ostvariti početkom nove školske godine. Obogaćeni novim prijateljstvima, međusobnim različitostima i srcima punim ljubavi za nove prijatelje, kročimo ususret ljetnim praznicima.

Više fotografija možete pogledati u galeriji.

Izvor: Ljiljana Slunjski, učiteljica