Uskrsna priredba u lokalnoj zajednici

Autor: Maja Bezuk, 2. 4. 2024.

U utorak (26. ožujka 2024.) u povodu Uskrsa, polaznici izvannastavne aktivnosti Mladi knjižničari i dramske skupine MŠ Budaševo održali su dvije priredbe u lokalnoj zajednici i posjetili Sisak. Prvu priredbu izveli su u Domu za starije osobe, a drugu u Dječjem vrtiću Bubamara.

Mladi knjižničari čitali su uskrsne pjesme i priče, a Dramska je skupina izvela igrokaz Stara voćka koju je prema priči Ruth Hurlimann dramatizirala učiteljica Ljiljana Slunjski.

Korisnici Doma za starije osobe Sisak s radošću su dočekali učenike OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće i uživali u njihovoj izvedbi, prisjećajući se divnih trenutaka koji su isti učenici priredili uoči Božića 2023.

Djeca Dječjeg vrtića Bubamara uživala su u priredbi, a koliko su bili zaneseni govori podatak da su nakon priredbe imali mnoga pitanja.

Druženje je proteklo u veseloj atmosferi s nadom u ponovni susret za vrijeme obilježavanja Noći knjige.

Učenike su za nastup pripremile učiteljica Ljiljana Slunjski i knjižničarka Mirjana Čubaković, a dio je projekta Tulum s(l)ova s ciljem čitanja i volontiranja u lokalnoj zajednici.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Mirjana Čubaković, knjižničarka; Ljiljana Slunjski, učiteljica razredne nastave