Fašnik u školi

Autor: Maja Bezuk, 14. 2. 2024.

U utorak, 13. veljače, u svim našim školama obilježili smo Fašnik. Našim školama zavladale su maškare.

U MŠ Budaševo, naša ravnateljica predala je ključeve škole kraljici fašnika i veselje je počelo.

Učenici nižih razreda recitirali i pjevali su nam o fašniku i ljubavi (jer je danas sv. Valentin). U defileu maskiranih učenika vidjeli smo pregršt kreativnih, originalnih i smiješnih ideja. Stoga su po tim kategorijama maskirani i bili nagrađeni slatkišem i diplomom. O nagradama je odlučivalo fašničko povjerenstvo koje nije imalo lagan zadatak, jer su se nakon dugo godina svi učenici, ali i učitelji odlučili maskirati.

Fašnik je završen zabavnim igrama: glazbeni stolac, ples s balonom i ples srdaca, a ključ škole je ponovno u rukama naše ravnateljice.

U PŠ Topolovac, male i velike maškare prošetale su hodnicima i sudjelovale u izboru najboljih maski. Predstavili su nam se i zaslužili diplome. Za nagradu smo se svi zasladili fašničkim krafnama.

U PŠ Prelošćica obilježeno je Valentinovo i Fašnik prigodnim programom. Vesele maškare su recitirale i pjevale.

U PŠ Kratečko također su zavladale maškare. Bilo je tu raznih maštovitih maski, ali sve su zajedno uživale u pjesmi, plesu i krafnama.

U PŠ Gušće svatko je mogao biti ono o čemu sniva.

U PŠ Svinjičko obilježen je Fašnik, raznim maštovitim maskama te su svi zajedno veselo uživali u krafnama i plesu.

Kako je to sve izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Paula Vukčević, vjeroučiteljica; Ljiljana Slunjski, učiteljica; Dijana Drvodelić, učiteljica engleskog jezika; Lucija Kovačić, učiteljica, Jasna Kovačić, učiteljica; Ivana Jandričko, učiteljica; Marija Pongrašić, učiteljica