Terenska nastava - Islamski kulturni centar Sisak

Autor: Maja Bezuk, 8. 2. 2024.

U utorak, 30.01.2024. učenici petih razreda naše škole u pratnji učiteljice Nataše Knežević, vjeroučitelja Marka Mihalića, vjeroučiteljice Paule Vukčević, te pomoćnica u nastavi gospođe Sanje i gospođe Gordane posjetili su džamiju i Islamski kulturni centar u Sisku.

Želja nam je bila da učenici po prvi put posjete džamiju u Sisku, obiđu je i saznaju o njezinim posebnostima, ali i nadograde postojeće znanje o islamu.

Učenike je u IKC- u primila muallima Amila Škorić koja je prezentirala arhitektonsko zdanje džamije, ali je i predstavila islam kroz temelje vjerovanja i temeljne islamske dužnosti.

Učenici su sa pozornošću slušali te postavljali pitanja, a potom su obišli prostorije IKC-a Sisak.

Još jednom su svi iskazali zadovoljstvo viđenim i potvrđena je svrsishodnost i smisao ovakvih posjeta koji mnogo doprinose u kvaliteti širenja obzorja o drugim i drugačijim.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Paula Vukčević, vjeroučiteljica