Čitanje u zajednici

Autor: Maja Bezuk, 2. 1. 2024.

Učenici 3. i 4. razreda škole Budaševo s učiteljicom 4. razreda Ljiljanom Slunjski i knjižničarkom Mirjanom Čubaković posjetili su u Sisku Dom za starije osobe i Dječji vrtić Bubamara gdje su izveli prigodni božićni program.

Korisnike Doma za starije osobe Sisak, 19. prosinca 2023., razveselili su čitajući božićnu priču Orašar te literarne radove na temu Božića nastale u redovnoj nastavi hrvatskoga jezika. U drugom dijelu programa korisnici doma prisjetili su se svoga djetinjstva, vremena kada su oni dočekivali Božić te ispričali svoja iskustva. Na kraju programa svi su zajedno zapjevali božićne pjesme, a korisnicima doma poklonjene su dvije knjige koje će ih sjećati na ovaj predivni susret. Ugodno druženje potrajalo je uz zakusku i sokove.

Istog je dana vrtićka skupina Bubamara uživala slušajući božićne bajke i priče. Nakon razgovora o pročitanom i njihovih dojmova, puštena je glazba i su svi zaplesali uz koreografiju odgojiteljice. Dječjem vrtiću poklonjene su slikovnice i knjiga za njihove odgojiteljice, a druženje se nastavilo uz grickalice, sokove i ugodan razgovor.

Božićni program izveli su učenici 3. razreda Budaševo, polaznici izvannastave aktivnosti Mladi knjižničari:  Lovro Barić, Marta Bevanda, Maša Dražetić i Nika Pavlenić te učenice 4. razreda Petra Anušić, Lena Pavušek i Fani Puklavec.

Čitanje u zajednici dio je programa koji Knjižnica OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće i 4. razred MŠ Budaševo  provode u sklopu projekta Tulum (s)lova. Ovo je prva godina sudjelovanja u navedenom projektu, a prema reakcijama učenika, roditelja i lokalne zajednice, vjerujemo da će se istim tempom nastaviti i narednih godina.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Mirjana Čubaković, knjižničarka