Volonterska akcija u prostoru Dnevnog centra Udruge slijepih i slabovidnih iz Siska

Autor: Maja Bezuk, 18. 10. 2023.

U utorak, 10. listopada 2023. godine članovi volonterskog kluba Sreća održali su volontersku akciju u prostoru Dnevnog centra Udruge slijepih i slabovidnih iz Siska. Volonterke sedmog i osmog razreda ostvarile su izniman kontakt i suradnju s korisnicima tog prostora. U njihovom prostoru upoznale su se s načinima funkcioniranja slabovidnih i slijepih osoba u svakidašnjem životu, upućene su u načine kako ponuditi i realizirati ponuđenu pomoć osobama s problemima vida te su iskustveno pokušale doživjeti dio takve svakidašnjice.

Nakon uvodnog dijela volonterke su sa svojim voditeljicama, Magdalenom Cvek Brnad i Tanjom Peronja Begić, održale likovnu radionicu oslikavanja platna akrilnim bojama. Zajedno s korisnicima Dnevnog prostora za slijepe i slabovidne osobe, kreativno su se izrazili, a usput razgovarali o mnogim zanimljivim temama. Rezultat takvog prekrasnog druženja su ostvareni likovni radovi, nova poznanstva, senzibilizirani mladi ljudi i nova poznanstva između volontera i korisnika.

Fotografije možete pogledati na ovoj poveznici.

Projekt Platforma za razvoj školskog volontiranja provodi Agencija lokalne demokracije Sisak u partnerstvu sa Strukovnom školom Sisak, Kućom ljudskih prava Zagreb i Norsensus Mediaforumom. Podržan je sa 87.870,00 € financijske podrške kroz Fond za aktivno građanstvo, sredstvima Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru EGP grantova.
————-
Za sadržaj objavljen u ovom tekstu isključiva je odgovornost Osnovne škole Budaševo - Topolovac - Gušće i ne odražava nužno stavove država donatorica i Upravitelja fonda.

Izvor: Tanja Peronja Begić, učiteljica likovne kulture