Izvannastavna aktivnost Građanski odgoj i obrazovanje i Školski čitateljski klub - terenska nastava u Zagreb

Autor: Maja Bezuk, 9. 10. 2023.

Učenici 5., 6., 7. i 8. razreda Mš Budaševo i Pš Topolovac, koji pohađaju izvannastavne aktivnosti Školski čitateljski klub i Građanski odgoj i obrazovanje posjetili su 28.9.2023. Kuću Europe u Zagrebu. Učenici su bili u pratnji učiteljica Martine Alapić-Breyer, Dubravke Granulić i Ive Čop.

Učenici su sudjelovali u zanimljivom i edukativnom predavanju. Upoznali smo se s povijesti nastanka Europske unije, ulaskom Republike Hrvatske u Europsku zajednicu. Saznali smo i koja prava nam pripadaju kao članovima EU-a. U Kući je Ured za informiranje Europskog parlamenta u Hrvatskoj i Stalno predstavništvo Europske unije u Republici Hrvatskoj. Posjet smo povezali i s ciljem obilježavanja Europskog dana jezika koji je bio 26.rujna. Učenici su aktivno sudjelovali u predavanju te pokazali iznimno znanje o Europskoj uniji.

Nakon predavanja smo se svi zajedno podružili, prošetali i sretni se vratili u popodnevnim satima kućama.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Iva Čop, učiteljica matematike