Maturalno putovanje učenika osmih razreda

Autor: Maja Bezuk, 27. 6. 2023.

Maturalno putovanje učenika osmih razreda OŠ Budaševo-Tolopovac-Gušće održano je u razdoblju od 5. do 9. lipnja 2023. u organizaciji Športsko-rekreacijskog centra Sisak u južnoj Dalmaciji. 35 učenika u pratnji učitelja Silvia Džafića, učiteljice Dubravke Granulić i Anite Vučinovec bilo je smješteno u hostelu Zaostrog.

U sklopu putovanja učenici su posjetili Nacionalni park Krka i sokolarski centar Šibenik pri dolasku u hostel Zaostrog. Sljedećeg dana u prijepodnevnim satima posjetili smo centar i znamenitosti grada Dubrovnika te se vozili žičarom Srđ, pod kojom se prostire panorama grada. Poslijepodne smo se vratili u hostel Zaostrog, u kojemu su učenici imali slobodno vrijeme za druženje, kupanje i rekreaciju. Trećeg dana posjetili smo Krvavac na obali rijeke Neretve te smo ručali u Neretvanskoj kući. Zatim smo obišli Arheološki muzej Narona u Vidu i Metković. Posljednjeg dana u povratku posjetili smo park prirode Biokovo i Skywalk ("nebesku šetnicu") te grad Makarsku, gdje smo obišli centar grada i Malakološki muzej. Povratak učenika pred matičnu i područne škole bio je u kasnim večernjim satima. Sve je prošlo u redu.

Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Izvor: Anita Vučinovec, učiteljica njemačkog jezika