Završnica nacionalnog projekta "Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige"

Autor: Maja Bezuk, 12. 5. 2023.

U petak, 5. svibnja 2023. održana je završnica nacionalnog projekta za poticanje čitanja „Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige“.

Naša škola projekt provodi od samih početaka, kontinuirano već 11 godina.

Ove smo godine čitali „zaboravljene knjige“  kroz izvannastvane aktivnosti Knjižničari, dodatne nastave hrvatskoga jezika u Budaševu i 2. razredu Područne škole Preloščica. Mentorice učenicima bile su Mirjana Čubaković, Ljiljana Slunjski i Sanja Štimac. Čitali smo Anku Brazilijanku, hrvatske bajke i Ježevu kućicu.

Završnica projekta održana je u zagrebačkom kinu Tuškanac, a sudjelovali su učenici iz svih dijelova naše domovine i jedne škole iz Republike Bosne i Hercegovine. Na pozornici su izvedeni različiti prikazi pročitanih knjiga, a našu su školu predstavljali učenici  Područne škole Preloščica i njihova učiteljica Sanja Štimac. Učenici 2. razreda: Josipa Ferenčak, Noa Lepesić, Zora Lepesić, Franka Lončarević, Tena Piškor, Ema Varačić i Roko Vuračić izveli su dramsku igru prema Ježevoj kućici Branka Ćopića.

U drugom, neformalnom dijelu, učenici su sa svojom učiteljicom i uz pratnju dvaju roditelja obišli zagrebačke znamenitosti. Vratili su se puni dojmova i spremni sljedeće godine opet sudjelovati u ovom divnom projektu.

Izvor: Mirjana Čubaković, knjižničarka; Fotografije: Ana Brčić Bauer, Sanja Štimac