Terenska nastava u Austriju

Autor: Maja Bezuk, 27. 4. 2023.

Učenici OŠ Budaševo - Toplovac - Gušće koji pohađaju izbornu nastavu njemačkog jezika posjetili su u utorak, 25. 4. pokrajinu Korušku i njezin glavni grad Klagenfurt. Pratile su ih učiteljice Anita Vučinovec, Antonija Boltužić-Kmetović i Martina Alapić Breyer.

Konačno smo imali priliku primijeniti stečena znanja njemačkog jezika u izvornom okruženju, ali i vidjeti uživo ljepote države o kojoj smo puno već govorili i učili. Obišli smo tematski park „Minimundus“, vozili se brodom po jezeru Wörthersee i prošetali centrom grada gdje smo vidjeli njegove znamenitosti, ali i upili djelić atmosfere tog renesansnog dragulja.

Prepuni dojmova i s ponekom anegdotom sretno smo se vratili svojim kućama uz obavezno pitanje: “Kuda idemo sljedeće godine?“

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Martina Alapić Breyer, učiteljica njemačkog jezika