Posjet Festivalu srednjih škola Sisačko-moslavačke županije

Autor: Maja Bezuk, 24. 4. 2023.

U petak, 21.4.2023. godine, učenici 8. razreda OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće sa svojim učiteljima posjetili su Festival srednjih škola Sisačko-moslavačke županije. Cilj festivala bio je predstavljanje srednjih škola diljem županije, a posjetili su ga svi učenici osmih razreda unutar županije. Festival se održao na prostoru pješačke zone u Sisku, a trajao je od 10 do 12 sati. Organizator festivala je Sisačko-moslavačka županija u suradnji sa Srednjom školom Viktorovac.

Na otvorenju voditelji su održali uvodni govor, a nakon njih festival je otvorio župan Sisačko-moslavačke županije, Ivan Celjak. Na festivalu se predstavilo 15 srednjih škola od kojih je svaka od njih imala svoj štand na kojem su predstavnici pojedine škole (učenici i profesori) predstavljali programe i smjerove svoje škole. Učenici koji su posjetili festival mogli su na štandu pojedine škole odigrati razne kvizove, vidjeti, a i kušati različite proizvode koje su učenici te škole napravili. Mogli su i sami pokušati nešto od toga napraviti, a i postaviti pitanja o kriterijima upisa ili programima škole koja ih zanima. Neki su naučili osnove pružanja prve pomoći, neki su gledali kako raditi frizure ili pripremiti neko jelo i piće...Svaka je srednja škola predstavila svoje raznolike programe i cilj toga bio je da se budući srednjoškolci u nečemu pronađu i da im na kraju bude lakše izabrati njihovo usmjerenje.

Kako je to sve izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji.

Izvor: Ana Pernar, učenica 8. razreda