Čitanje ne poznaje granice

Autor: Administrator , 18. 5. 2019.

Završnica projekta Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja održana je u petak, 10. svibnja 2019. u školi Budaševo. Ove se godine projektu pridružila i III. osnovna škola Bjelovar.

Prvi dio druženja učenika triju škola protekao je u priredbi u kojoj su predstavljene škole, njihovi zavičaji te čitana djela.

Nakon uvodnog dijela i pozdrava domaćina,  knjižničarke  i ravnateljice Mirele Maričević, učenici OŠ bratov Polančičev prikazali su svoj program. Nazočni su uživali u videu o Mariboru, pjesmicama Zvonimira Baloga i Grigora Viteza. Glazbene točke izvedene su na gitari, flauti i violini, a nastup učenika OŠ bratov Polančičev Maribor završio je igrokazom Hlapić koji su učenici sami napisali.

U programu III. osnovne škole Bjelovar prikazana je prezentacija o  školi,  Bjelovaru i knjiziP slovenske autorice Dese Muck Totalno ozbiljno savršeni. Djelo su učenici uprizorili na sceni  te predstavili plakat koji su poklonili slovenskoj školi.

Program učenika OŠ Budaševo-Toplovac-Gušće započeo je prezentacijom Bucke, slovenkse autorice Janje Vidmar. Slijedile su pjesmice Tone Pavčeka i Ervina Fritza. Prikazani su igrokazi Strašna vila u groznoj šumi i Kekec nad samotnim ponorom. Uz gitaru učenici su zapjevali, a  čitao se  i ulomak iz zbirke priča Tone Partljiča Hotel sem prijeti sonce. Folklorna skupina izvela je splet narodnih plesova i igara, a na kraju su svi učenici zapjevali Kad odrastem bit ću dijete.

Nakon ručka, gosti su, uz stručno vodstvo razgledali Stari grad Sisak, družili se u dječjem odjelu

sisačke narodne knjižnice, Sajmu cvijeća te svoj posjet završili šetnjom kroz Sisak.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Mirjana Čubaković