Terenska nastava i ekskurzije

Terenska nastava - Plitvička jezera

Autor: Administrator , 26. 6. 2019.

Plitvička jezera proglašena su Nacionalnim parkom 1949. godine u kojem je nanizano 16 prekrasnih manjih i većih jezera kristalne modro-zelene boje. Vodu dobivaju od brojnih riječica i potoka, a međusobno su spojena pjenušavim kaskadama i šumnim slapovima.

Polazak ispred škole u Gušću u 7:40 sati, Topolovac u 7:50 sati i Budaševo u 8:00 sati. Na terensku nastavu išla su 36 učenika 6. razreda i 3 pratitelja (Tanja Peronja Begić, Irena Peček i Ivana Vračan-voditelj terenske nastave).

Vožnja u pravcu Karlovca i dalje prema Slunju uz usputno stajanje po potrebi grupe. Pred samim Slunjem kratko zaustavljanje kako bi učenici nakratko uživali u pogledu na Rastoke – vodeničarsko naselje smješteno na ušću Slunjčice u Koranu. Nastavak vožnje do NP Plitvička jezera - dragulja ljepote i ponosa Hrvatske, 16 jezera spojenih preko mnogobrojnih i raznolikih slapova i brzaca. Obilazak u pratnji vodiča pješice, elektrobrodom i elektrovlakom. (Donja jezera, Veliki slap, Špilja Šupljara, Slapovi Milke Trnine, Kozjačka Draga, Jezero Kozjak-vožnja elektrobrodom, Gornja jezera). Nakon obilaska, slobodno vrijeme za odmor. Povratak prema mjestu polaska uz usputna zaustavljanja po potrebi grupe. Dolazak na mjesto polaska u večernjim satima.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Ivana Vračan