Dan planeta Zemlje

Autor: Administrator , 28. 4. 2021.

Učenici naše škole, 22. travnja, obilježili su Dan planeta Zemlje. Taj dan obilježen je kroz razne aktivnosti. Neki su učenici uređivali okoliš svoje škole, neki su radili plakate, pisali pjesme, smišljali poruke, bojali...

Učenici 2.r. iz Budaševa sa svojom učiteljicom Ivanom Pernar tijekom dva tjedna bavili su se ekološkim problemima planeta Zemlje. Smišljali su poruke o zaštiti voda, šuma i zdravom životu. Čitali su eko priču Pismo iz Zelengrada, Nevenke Videk, pa i sami ilustrirali priču u skupinama. Uz zanimljive bojanke puno su naučili o važnosti recikliranja. Na sam Dan planeta Zemlje opremili su se rukavicama i vrećama za smeće i kao prava mala eko patrola očistili obližnji dječji park od smeća. Nakon akcije u parkiću su se i poigrali. Neki su izjavili da im je ovo najbolji dan u školi!

Učenici PŠ Prelošćica sa svojim učiteljicama Jasenkom Lovreković i Katarinom Perenčević Slijepčević počistili su smeće oko svoje škole te su izrađivali plakate na temu Dan planeta Zemlje.

Dan planeta Zemlje uvijek je poseban dan, zato su ga i ove godine odlučili obilježiti akcijom čišćenja i uređenja okoliša naše škole u Budaševu. Učenici 6. razreda 22. travnja 2021. godine sa svojom razarednicom Dubravkom Granulić očistili su dvorište i igralište. Želja šestaša je da i ubuduće mladi u Budaševu ostave čist okoliš kako bismo zajedno sačuvali naš planet Zemlju.

Učenici 6.r. PŠ Topolovac obilježili su Dan planete Zemlje zelenom čistkom prostora oko škole.
Učenica Lana Baglama napisala je i prigodni sastavak:

"Dan planeta Zemlje obilježavamo 22.travnja svake godine. Zemlji za rođendan darujemo aktivnost skupljanja smeća bačenog u prirodu i malo se više brinemo o okolišu. Bilo bi lijepo kada bi svatko na neki način pridonio čišćem okolišu, ne samo na taj dan, već i inače.
Priroda nam je dom koji ne možemo zamijeniti nekim drugim. Dišemo, rastemo, veselimo se. Priroda je čudo koje ne cijenimo previše, zato nam se i događaju prirodne katastrofe.
Ako nema Zemlje, nema ni nas."

Učenici 8.r. PŠ Gušće sa svojom razrednicom Irenom Peček su 22. travnja, upravo na datum kad se obilježava Dan planeta Zemlje, u sklopu sata razrednika odradili radionicu. Komadićima salveta smo prikazali naš planet i usuglasili se oko gesla Budućnost Zemlje u našim je rukama.

Kako je to sve izgledalo, možete pogledati u galeriji.