Mjerač vremena - Pješčani sat

Autor: Maja Bezuk, 11. 11. 2020.

Učenici šestoga razreda PŠ Topolovac izradili su svoj prvi Mjerač vremena - Pješčani sat. U izradi su koristili plastične boce, plastične čepove, poklopce od staklenki i pijesak kao punjenje. Sve materijale su učvrstili vrućim ljepilom. U radu su bili oprezni. Pješčani sat su ukrasili ručno rađenim ukrasima koje su također pričvrstili vrućim ljepilom. Na sljedećem satu prirode, umjesto pijeska kao punjenja, koristit će rižu, a kasnije i kuhinjsku sol (natrijev klorid). U radu su im pomogle asistentica Sanja i učiteljica Nataša.

Učenice Lucija Brkašić i Marija Fanjkotić također su sudjelovale u izradi Pješčanog sata i o tome izvijestile učenike 6.-tog razreda u školi Budaševo. U svom radu su bile jako uspješne i inspirativne.

Više slika možete pogledati u GALERIJI.

Izvor: Nataša Knežević, učiteljica prirode i biologije